Meridiánová masáž

Meridiánová masáž je úzce spojena s akupunkturou, která společně s používáním léčivých bylin patří k základním pilířům tradiční čínské medicíny a se stářím přes 5000 let patří k nejstarším léčebným procedurám známým člověku. Všechny orgány jsou navzájem propojené drahami (meridiány). Pokud energie plynule protéká a je rovnoměrně rozdělena v celém energetickém oběhu, je tento stav normální a odpovídá zdraví. Při omezení průtoku nastává nad překážkou přebytek energie a pod ní nedostatek energie. Pokud se budou tyto změny (přebytek a nedostatek) stále prohlubovat a rozšiřovat, dojde po určité době k postižení celého oběhu.

DSC0207
Masáž se provádí kovovou nebo dřevěnou tyčinkou, která se skládá z držadla a malé kuličky na hrotu tyčinky, která je zabořena do bříška prostředníčku terapeuta. Použití ocelové nebo mosazné tyčinky dělá tonizační tah rychlejší a účinnější. Vzhledem k průběhu meridiánů masáž probíhá na celém těle bez oděvu, ozdobných šperků, náušnic, hodinek, náramků a prstýnků. Pracuji vždy zásadně ve směru toku energie.

DSC0220

Samotnou masáž si můžete představit jako pročišťování kanálu, aby byl zajištěn co nejlepší průtok. Dráždění ve směru toku energie zesiluje, tonizuje průtok energie, dráždění proti toku má spíše zklidňující, tlumivý, sedativní účinek. Dochází k zarudnutí úseku, který masírujeme. Pokud zarudnutí (erytém) přetrvává delší dobu, považuje se místo za dobře průchodné energií, pokud velmi rychle vybledne, považuje se dráha za hůře průchodnou. Bílé úseky indikují nedostatek energie.

Cena: 1 hodina     400Kč

meridians