Bowenova masáž

Bowenova tlaková masáž, je originálním systémem velmi jemných, přesně definovaných pohybů přes měkkou tkáň. Tato technika je nediagnostická, neinvazivní a velmi šetrná, umožňuje tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanismy. Bowenova tlaková masáž pomáhá navracet organismus do rovnováhy, ztracené v důsledku vadného držení těla, nedostatku pohybu či úrazu. Působí na úrovni fyzické, emocionální a hormonální (např. u neschopnosti otěhotnět).

DSC0033

Autor metody Thomas A. Bowen začínal bez medicínského vzdělání, ale jako nadšený samouk postupně začal spolupracovat s lékaři a fyzioterapeuty než si otevřel soukromou praxi. Ke zkoumání původu zdravotních potíží ho dovedl neuspokojivý zdravotní stav jeho ženy.

DSC0057

Základem celého je specifická masážní technika označována jako „Bowenův pohyb“. Spočívá ve zvláštním způsobu ovlivňování napětí svalů a svalových skupin prostřednictvím jemné manipulace s vrstvami kůže a podkoží. Tento pohyb se většinou provádí na těch místech, v jejichž blízkosti se nachází buď akupunkturní body, povrchově uložené nervové pleteně nebo lymfatické cesty.

DSC0062

Postupně odeznívá bolest v problematické oblasti a normalizuje se funkce svalů. Velmi často dochází i k psychickému uvolnění následkem ovlivnění limbického systému. Harmonizace toku čchi energie a odstranění bloků na energetické úrovni přetrvává minimálně 4-5 dnů po ošetření. Teprve po tomto čase můžeme shlédnout všechny změny, které se v organismu odehrály a na které úrovni Bowenova technika nejvíce zapůsobila.

DSC0059

DSC0050

Mezi jednotlivými terapiemi není doporučeno absolvovat jiné druhy masážních technik.

Cena: 1 hodina     400Kč